O NÁS

Počátek vzniku naší školy sportovního aerobiku sahá do roku 1993, kdy proběhlo první neoficiální Mistrovství republiky ve sportovním aerobiku v Praze. Celosvětově se šířící fenomén aerobiku  dal vzniknout myšlence  založit vlastní sportovní klub, který by se především zaměřil na přípravu a výchovu dětí a na jejich budoucí závodní činnost.  Myšlenka si žádá akci, a tak v roce 1995  zakládá  Mgr. Iva Farářová Juniorskou školu aerobiku.  Již v roce 1996  přišly první úspěchy v soutěžích vypsaných Českým svazem aerobiku.

Dnes, po 20-ti letech existence, ať pod jménem Eltodo Juniorská škola aerobiku Ivy Farářové nebo od roku 2003 pod názvem Juniorská škola aerobiku Domyno Ivy Farářové, nemusí zakladatelka školy vzpomínat jen na minulou generaci závodníkù mistrů světa, jako byli R.Hanáková a D.Huf, P.Jánský, L.Jiříková, H.Babková, Veronika Horská, Michaela Marešová, Štěpán Kukačka, Adriana Gajová, Veronika Šulcová, Igor Homolka, Tereza Zámostná, Kristýna Lásková, Hana Volfová, Soňa Vodenková a další, ale může se pochlubit současnou světovou výkonností za posledních pět let výkony reprezentantů: Karolíny Svobodové, Terezy Večerkové, Veroniky Kotrnochové, ale zejména trojnásobnými mistry světa a pětinásobnými mistry Evropy Veronikou Šindelářovou a Pavlem Sirotkem v kategorii párů, kteří svoji závodní kariéru zakončily v jihoamerickém Rio de Janeiru v organizaci LIBRAF vítězstvím. V současné době se většina těchto závodníků věnuje v místním i v jiných klubech výchově talentované mládeže a připravuje je na budoucí závodní činnost. Je až neuvěřitelné, kolik potencionálních zájemců o sportovní aerobik bylo ovlivněno právě Ivou Farářovou, přimělo je k založení nových klubů a přitáhlo tak neskutečné množství zájemců o tento sport.

Jako bývalá trenérka gymnastiky a vystudovaná pedagožka má Iva Farářová od začátku existence školy svou trenérskou filosofii, filosofii  důležitou k odstranění nejistoty při formulování pravidel tréninku, pravidel chování, pravidel soutěžení a tvorby cílů.  Ví, že práce s dětmi vyžaduje systematičnost, zodpovědnost, best watch replicas spolehlivost s jistou dávkou disciplíny, která, pokud je ze strany závodníka, trenéra a rodičů respektována, vede k zaručenému úspěchu.

Juniorská škola je otevřená zájemcům od 4 let věku. V první fázi (v přípravce) dlouhodobého tréninku je všem dětem definován všestranný pohybový rozvoj a důsledná výchova. V další fázi tréninku se připojuje gymnastická a baletní průprava pod vedením kvalifikovaných trenérů. Nejnáročnější disciplina sportovní aerobik je aerobik upravený pro soutěže, je to souhrn cvičení, který spojuje vysokou zátěž, prvky síly, obratnosti i ohebnosti s hudebním cítěním a dalšími výrazovými vlastnostmi. Ne každý je schopen disponovat fondem všech těchto vlastností tak, aby mohl úspěšně závodit v kategoriích sportovního aerobiku, přesto, pokud má cit pro rytmus, estetično a jistou kulturu pohybu, může být úspěšný v disciplíně kolektivního aerobiku, zvaném fitness. A  kategorie odchovanců, kteří se nemohou z jakéhokoli  důvodu věnovat vrcholovému sportu?   Zcela jistě získá základy pro seberealizační životní styl.

Juniorská škola  a její  životaschopnost neodvisí jen na jedinci.  Budoucnost závisí  i na kontinuální výchově kvalitních trenérù mládeže.  Proto u nás dostávají  bývalí nebo současní závodníci naší školy  příležitost předávat své zkušenosti mladším. Zkušenější předávají svou trenérskou filosofii dál a každý z nich tak uzavírá  svůj životní kruh. Trenérská práce, to je běh na dlouhou trať, přičemž úspěch a akceptování výsledkù je ve většině případù naší jedinou odměnou.